Powstanie stowarzyszenie ogrodowe!

newsW dniu 15.10.2013 odbyło się spotkanie informacyjne w ROD Hutnik Bochnia związane z przygotowywanym projektem nowej ustawy o ogrodach działkowych. Zaproszony na spotkanie prawnik zapoznał działkowców z projektem ustawy, do uchwalenia której pozostało niewiele dni (20 styczeń 2014) oraz możliwością powołania lokalnego stowarzyszenia w celu zapewnienia stabilnej przyszłości naszemu ogrodowi.
Grupa ludzi uczestnicząca w spotkaniu (tj ponad 50 osób) postanowiła założyć stowarzyszenie, które w przypadku niekorzystnych rozwiązań dotyczących ustawy lub jej nieuchwalenia będzie reprezentowało ROD np. w rozmowach z władzami miasta.
Wszystkie osoby, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu a chcące przystąpić do stowarzyszenia proszone są o kontakt z Prezesem (tel.  602 576 437).
Obecnie jest już prawie 40 osób , które wpisały się na listę członków stowarzyszenia  i stanowią komitet założycielski.
Aktualnie trwają prace nad napisaniem statutu i po jego opracowaniu tj. gdzieś za dwa tygodnie komitet założycielski znowu się spotka w celu zgłoszenia ewentualnych uwag i swoich indywidualnych propozycji. Spotkanie to będzie spotkaniem otwartym i wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w nim. O jego dokładnym terminie poinformujemy na stronie internetowej ROD Hutnik oraz na tablicach ogłoszeń.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s