Jak Bydgoski ROD „Przylesie” chce wyjść z PZD

RODPrzylesie„Celem ustawy było m.in. przywrócenie właścicielom gruntów należnych im praw oraz likwidacja monopolu Polskiego Związku Działkowców.

Samo PZD pozostało. Jak zaznaczają jego przedstawiciele, związek nie został zlikwidowany, ale – zgodnie z nowym prawem – stał się stowarzyszeniem ogrodowym. Bo to właśnie takie stowarzyszenia mogą ogrody działkowe od końca stycznia prowadzić.

Co do tego, czy udało się zwalczyć monopol, zdania są podzielone. Jak twierdzi Ogólnopolskie Towarzystwo Ogrodów Działkowych w swoim stanowisku dot. ustawy: „Nie została opracowana i przyjęta z korzyścią dla działkowiczów oraz z duchem TK, lecz w celu utrzymania nadal monopolu innego, nowego PZD oczywiście wraz z infrastrukturą i aktywa-mi.” Jednak ustawa ma pozwolić przejąć prowadzenie ogrodu przez inne stowarzyszenie ogrodowe niż PZD po spełnieniu szeregu warunków. Przynajmniej teoretycznie powinno być to możliwe. Teoretycznie, ponieważ na razie jeszcze żaden ogród z PZD nie wyszedł na podstawie nowego prawa obowiązującego dopiero od końca stycznia. ”
Czytaj artykuł: Działkowcy z ROD „Przylesie” chcą samodzielnie rządzić w swoim ogrodzie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s